Brožúra o japonskej cisárskej rodine 2021

Pred týždňom obdržalo naše združenie SHIBA INU Slovakia zásielku z Japonského veľvyslanectva v SR, na počesť cisára Naruhita, 126. japonského cisára, by sa konala slávnostná recepcia, žiaľ tento rok to kvôli epidemiologickej situácii nie je možné. Vydali teda na počesť cisárskej rodiny a zmeny na cisárskom tróne peknú brožúrku, pozrite si ju nižšie celú.

Pred 2 rokmi sa stala významná udalosť - zmena v osobe cisára z otca na syna. Obdobie Heisei alebo éra Heisei alebo Heisei bolo obdobie japonských dejín. Táto éra začala vládou japonského cisára Akihita 8. januára 1989 a skončila jeho abdikáciou 30. apríla 2019. Jedná sa o prvú abdikáciu Japonského cisára po viac ako 200 rokoch. Akihito sa narodil 23. decembra 1933. Jeho abdikáciou sa začala Obdobie Reiwa, ktorej vládne jeho syn cisár Naruhito. Jeho otec Akihito je zároveň prvým japonským cisárom, ktorý nie je považovaný za božského. Naruhito nastúpil na trón 1. mája 2019 a jeho éra sa nazýva Reiwa (jap. 令和).

Neviem či sa tento rok dočkáme Japonského dňa - NATSUMATSURI, ktoré bolo vždy súčasťou Kultúrneho leta a hradných slávností v BA, všetko asi závisí od tempa očkovania... pevne veríme, že sa v lete vrátime už do normálu čo sa týka fungovania a budeme sa môcť opäť stretávať, športovať a trošku aj kultúrne žiť..

Všimnite si v brožúrke dcéru cisára Princeznú Aiko, je tam vyfotená so psíkom, netrúfame si tipnúť plemeno. Isto je to špic : )) možno kríženec... Japonsko má samozrejme viac plemien ako uznaných 6 (pôvodných). Je to milé, že aj v cisárskej rodine si našiel psík svoje miesto - ich plemená sú koniec koncov zaradené k "national treasure of Japan".